NASZ CEL

„Mocni w wierze” to olsztyński zespół, który mieści się w szeroko pojętym nurcie chrześcijańskiej muzyki uwielbieniowej, znanej na świecie jako „praise & worship”. Naszą wizytówką są barwne, dynamiczne widowiska w wykonaniu chóru, solistów oraz licznych instrumentalistów z różnych muzycznych okolic.

Piosenki wykonywane przez „Mocnych w wierze” to autorskie utwory czerpiące z wielu gatunków muzycznych: rock, pop, gospel, reggae i inne. Zespół ma na swoim koncie również kameralne wykonania muzyki wokalnej jako „Mocni w wierze a capella”, a na koncertach usłyszeć można również nasze aranżacje znanych utworów nurtu muzyki chrześcijańskiej.

„Mocni w wierze” to jednak przede wszystkim grupa przyjaciół. Od 2009 r. całymi rodzinami uczestniczymy w niezwykłej podróży, która zaczęła się w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w olsztyńskim Kortowie, gdzie zespół grał na mszach akademickich. Wreszcie 11 grudnia 2010 r. zagraliśmy koncert pt. „Mocni w wierze”. Koncert promował XXVI Światowe Dni Młodzieży w Madrycie, a jego hasło zostało zaczerpnięte z orędzia Benedykta XVI, w którym Ojciec Święty zwrócił się do młodych słowami: Jesteście „zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze” (por. Kol 2, 7). Słowa te stały się mottem ŚDM w Madrycie, ale również naszym. Tak powstała nazwa zespołu, a piosenka promująca naszą pierwszą płytę była właśnie o tym, że „chcemy być mocni w wierze”.

Od tego czasu przez zespół przewinęło się blisko 100 osób – znakomici wokaliści, niezwykli muzycy, ludzie zajmujący się sprawami organizacyjnymi i technicznymi. Przybywa nam dzieci, z których najstarsze już występują razem z nami. Poznajemy najpiękniejsze miejsca Polski, spotykamy niezwykłych ludzi. Najważniejsze jednak jest to, że możemy głosić Dobrą Nowinę, dzieląc się z innymi naszą pasją, radością i wiarą.